Brake caliper SOB 000040
Manufacturer
More
OE Number SOB 000040 RIDEX
Article №: 78B0224
Brake caliper RIDEX SOB 00004078B0224 Rear Axle Right, Rear Axle, Cast Iron, 60,5 mm, 76 mm
Details
  • Fitting Position: Rear Axle Right, Rear Axle
  • Brake Caliper Type: Brake Caliper (1 piston)
  • Material: Cast Iron
  • Diameter: 40
  • Brake Disc Thickness: 19
  • for brake disc thickness [mm]: 19
  • for brake disc diameter [mm]: 276
  • Inner Width [mm]: 60,5
  • Distance of mounting bores [mm]: 76
  • Condition: New
More
incl. 20% VAT, excl. delivery costs
items available: 75
Details
OE Number SOB 000040 A.B.S.
Article №: 422022
Brake caliper A.B.S. SOB 000040422022 Grey Cast Iron, 76 mm
  • Material: Grey Cast Iron
  • Brake System: ATE/TEVES
  • Paired product: 422021
  • Condition: New