Ball Joint C2P 23583
Manufacturer
More
OE Number C2P 23583 MASTER-SPORT
Article №: 5702FL-PCS-MS
Ball Joint MASTER-SPORT C2P 235835702FLPCSMS Front Axle, 14,4mm
Details
  • Fitting Position: Front Axle
  • Cone Size [mm]: 14,4
  • Quantity per axle: 2
  • Net weight [kg]: 0,52
  • Gross Weight [kg]: 0,60
  • Condition: New
More
incl. 20% VAT, excl. delivery costs
items available: 40
Details
C2P23583 OE A.B.S. Ball Joint 220671
+ 2
OE Number C2P 23583 A.B.S.
Article №: 220671
Ball Joint A.B.S. C2P 23583220671 14,4mm, 39,6mm
  • Cone Size [mm]: 14,4
  • Diameter: 39,6
  • Weight [kg]: 0,488
  • Thread Size 1: M12X1,75
  • Paired product: 220671
  • Mounting points diameter [mm]: 39,5
  • Condition: New
Over 100 items in stock
C2P23583 OE METZGER Ball Joint 57030508
+ 2
OE Number C2P 23583 METZGER
Article №: 57030508
Ball Joint METZGER C2P 2358357030508 Front Axle Left, Front Axle Right
  • Fitting Position: Front Axle Left, Front Axle Right
items available: 52
C2P23583 OE SIDEM Ball Joint 27087
OE Number C2P 23583 SIDEM
Ball Joint SIDEM C2P 2358327087 Lower Front Axle, Requires special tools for mounting, 14,3mm, 39,5mm
  • Fitting Position: Lower Front Axle
  • Cone Size [mm]: 14,3
  • Diameter: 39,5
  • Thread Size 1: MM14X1,5R
  • Supplementary Article / Supplementary Info Info 2: Requires special tools for mounting
  • Article number of the recommended special tool: R10114
items available: 62
C2P23583 OE SPIDAN CHASSIS PARTS Ball Joint 59431
OE Number C2P 23583 SPIDAN CHASSIS PARTS
Ball Joint SPIDAN CHASSIS PARTS C2P 2358359431 Lower Front Axle, Requires special tools for mounting, 14,3mm, 39,5mm
  • Cone Size [mm]: 14,3
  • Diameter: 39,5
  • Thread Size 1: MM14X1,5R